Pamatus privātmājām būvē, izvēloties kādu no pieejamām metodēm: veidojot lentveida pamatus, plātņveida pamatus (tie sastāv no lentveida pamatiem un grīdas), keramzīta vai cita materiāla blokus vai saliekamās dzelzsbetona konstrukcijas. Plātņveida pamati ir vieni no populārākajiem, būtībā tā ir stabila plakne, uz kuras tiek celta ģimenes māja. Horizontālā plakne sastāv no vairākām komponentēm – blietētas grunts, šķembām, siltumizolācijas slāņa, metāla armatūras sieta, kam pāri tiek liets betons. Ja ēkā paredzēts ievietot siltās grīdas, plātņveida pamatu izbūvē jāievēro dažas obligātas tehniskas nianses. Plātņveida pamati gan ir dārgāks veids nekā pamatu izbūve no gataviem dzelzsbetona elementiem, toties daudzos gadījumos stabilāks, līdz ar to optimālāks veids.
Bloku pamati ir lielisks risinājums, ja ēka tiek būvēta labās un nestspējīgās gruntīs. Jārēķinās, ka jebkuri bloki pirmajā gadā pēc ēkas uzbūvēšanas nedaudz staigās. Bloku lielākā priekšrocība ir montāžas ātrums, privātmājai ar blokiem pamatus iespējams izveidot pat vienas dienas laikā.
Jāatceras:
* Lai arī kāds pamatu veids tiktu izvēlēts, būtiski to izbūves laikā paredzēt vietu komunikāciju izvadiem,
* Latvijas klimatiskajos apstākļos pamatu iebūves optimālais dziļums ir 1–1,2 metri, lai tos ziemā pasargātu no caursalšanas.