Pirmdiena, 22.01.18, 03:52
Tiāra -Parkets,Celtniecība
Sākums | Reģistrācija | Ieeja Sveicināti Viesis | RSS
  • Sākums
  • Viesu grāmata
  • Forums
Ieejas forma
Meklēšana
Kalendārs
«  Marts 2009  »
PrOTCPkSSv
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Ierakstu Arhīvs
Mūsu aptauja
Kā patīk saits?
Atbilžu kopskaits: 37
Vietnes draugi
Statistika

Onlainā kopā 1
Viesi 1
Lietotāji 0
Sākums » 2009 » Marts » 18 » Parketa veidi un izmantošanas iespējas
Parketa veidi un izmantošanas iespējas
11:16

Tradīcijām bagāts dabīgais materiāls, kas nereti pretendē uz lietišķās mākslas darba statusu. Elitārā grīdas seguma vēsturisko, funkcionālo un estētisko vērtību apliecina senās pilis un karaļu rezidences - pirms vairākiem gadsimtiem ieklātais parkets kalpo joprojām un ir patiesas apbrīnas vērts.

Mūsdienās parkets kļuvis par prestiža simbolu - to izvēlas cilvēki ar augstām dzīves kvalitātes prasībām. Parketa funkcionālā un vizuālā daudzveidība piemērojama radikāli atšķirīgam pielietojumam – gan respektabliem darba kabinetiem, viesistabām un citām privātām telpām, gan sabiedriskiem interjeriem, koncertzālēm, sporta kompleksiem un jahtu klājiem.
Masīvkoka parkets
Masīvkoka parkets ir biezi (līdz 22 mm), dažāda garuma dēļi, kas izgatavoti no viena koka gabala visā dēļa garumā, platumā un biezumā. Šim parketa veidam izmanto tikai īpaši atlasītu, augstvērtīgu koksni. Visās četrās dēļa pusēs iestrādātas spundes un gropes, kas ieklāšanas procesā nodrošina stabilu savienojumu. Masīvkoka parketa dēļi ar fāzējumu (45º leņķī noslīpinātu dēļa maliņu), kas vizuāli izlīdzina dēļu biezuma atšķirības un labi izceļ ieklātās grīdas koksnes struktūru, pēc ieklāšanas papildus nav jāslīpē. Šādi dēļi īpaši piemēroti ieklāšanai pēc, tā sauktās kuģa klāja grīdas apdares principa.
Jaunāko tehnoloģiju izmantošana žāvēšanas un apstrādes procesā samazina dabīgā materiāla jutīgumu pret dažādiem vides apstākļiem.
Tirgus piedāvājumā ir daudzveidīgu koku sugu parkets no dažādām pasaules valstīm. Atkarībā no izejmateriāla un izgatavošanas tehnoloğijām izšķir vairākus parketa veidus, no kuriem populārākie ir masīvkoka, trīsslāņu un divslāņu parkets, finierētā parketa plātnes, dabīgā korķa un bambusa parkets.

Neliela izmēra dēlīši no masīvkoka (saukti arī par gabalparketu) lieliski noder dažāda veida parketa zīmējumu veidošanā. Pavisam zināmi vairāk nekā simts dažādu veidu grīdas raksti, populārākie - skuja, pinums. Abos dēlīšu sānos un galos ir spundes vai gropes, pēc kurām tos mēdz iedalīt labās un kreisās puses dēļos.
Kā visi dabīga koka izstrādājumi, arī masīvkoka parkets ir jūtīgs pret temperatūras izmaiņām. Piemēram, ja ziemas laikā telpa netiek apkurināta, parketa dēļi var piesūkties ar mitrumu un žūstot veidot plaisas savienojumu vietās. Šī problēma ir viegli novēršama, ja telpā uztur pastāvīgu temperatūru (ne zemāku par +16º C) un gaisa mitruma līmeni (30-60%).
Tradicionālo kokšņu masīvkoka parkets nav piemērots apsildāmām grīdām un telpām, kur iespējama tieša saskare ar ūdeni - vannas istabām, pirtīm, saunām. Turpretim tīkkoka un citu eksotisko kokšņu parkets ir mitrumizturīgs un izmantojams pat jahtu klāja apdarei.
Masīvkoka parketa priekšrocības· Masīvkoka parkets ir ekoloģiski tīrs, silts un vizuāli skaists grīdas segums.
· Ļoti izturīgs, tāpēc to iespējams vairākkārt atjaunot slīpējot.
· Ilgmūžīgs – pareizi ieklāts un kopts, tas var kalpot pat simt un vairāk gadu.

Trūkumi
· Darbietilpīga ieklāšana.
· Salīdzinoši augsta cena par kvadrātmetru.
· Izteikta jutība pret krasām temperatūras izmaiņām un citiem vides apstākļiem.
Iespējams iegādāties gan no ārzemēm ievestu, gan Latvijā ražotu parketu. Vietējie parketa ražotāji: Vidrižu Atvari (Atvari, p/n Vidriži, Vidrižu pag., Limbažu raj., tālr. 4070974), Mozaīka (Mehanizācijas iela 9, Limbaži, tālr.: +371 29482832), ARHO PRO grupa (tālr. 7114011), Bēnes Ozoli (Bēnes pag. "Ozoli", Dobeles rajons, tālr. 3758386).
Parketu var iegādāties lielākajos būvmateriālu veikalos un specializētajos grīdas segumu veikalos.

Trīsslāņu parkets
Tas ir salīdzinoši jauns grīdas segums, kuru sāka izmantot 20.gadsimtā kā masīvkoka parketa alternatīvu, kas atbilst mūsdienu ekoloģiskajām prasībām. Trīsslāņu parkets deva iespēju atvieglot darbietilpīgo ieklāšanas procesu un samazināt kopējās izmaksas, un tie ir galvenie iemesli, kāpēc šis parketa veids kļūst aizvien populārāks, pat populārāks par masīvkoka parketu.
Trīsslāņu parketa dēļi (atkarībā no ražotāja standartiem) parasti ir 2 - 2,5 m gari, 13 – 20 cm plati un 10 – 22 mm biezi, veidoti no trim kārtām. Vidējās kārtas koksnes šķiedra vienmēr ir novietota perpendikulāri abu ārējo kārtu šķiedrām, tādējādi palielinot materiāla stabilitāti un ievērojami samazinot dēļu lineāro izmēru izmaiņas temperatūras svārstību un mitruma ietekmē. Virsējo kārtu, kas nosaka parketa izskatu un grīdas seguma izturību, sauc par darba kārtu, tās biezums var būt 2,2 – 6 mm. Parasti to veido no koksnes garenšķiedras un izgatavo no augstvērtīgiem lapkokiem, kas, salīdzinājumā ar skujkokiem, ir cietāki un izturīgāki. Vidējai dēļa kārtai izmanto skujkoku koksni, bet apakšējai – finieri. Savā starpā dēļi stiprināmi ar gropēm un spundēm, kas iestrādātas vidējā dēļa kārtā, nodrošinot ātru un vieglu parketa ieklāšanu pēc Click (bezlīmes) sistēmas principa.
Trīsslāņu parketu pārdod rūpnieciski apstrādātu - tas ir gatavs lietošanai jau tūlīt pēc ieklāšanas, atjaunojams (slīpējams) un var kalpot 12 - 15 gadus. UV apstrāde ar lakas vai eļļas pārklājumu nodrošina teicamu nodilumizturību. Trīsslāņu parkets, salīdzinājumā ar masīvkoku, trīs reizes mazāk reaģē uz mitrumu un temperatūras izmaiņām, tāpēc šo parketa veidu var izmantot arī apsildāmu grīdu apdarei.
Priekšrocības
· Vizuāli šo parketa veidu praktiski nav iespējams atšķirt no masīvkoka parketa grīdas, taču tam ir salīdzinoši zemāka cena, jo augstvērtīga koksne tiek izmantota tikai virsējai kārtai.
· Vienkārša un viegla ieklāšanas tehnoloģija.
· Augsta noturība pret grīdas deformāciju.
Trūkums
Īsāks kalpošanas mūžs nekā masīvkoka parketam.
Divslāņu parkets
Nelielā izmēra dēļi (atkarībā no ražotāja noteiktajiem standartiem), parasti ir 0,47 - 1,1 m gari, 6 – 9 cm plati un 10 – 12 mm biezi, veidoti no divām kārtām. Virsslānim lielākoties izmanto lapkoku koksni, bet apakšslānim - skujkoku. Dēļi savā starpā stiprināmi ar spundēm un gropēm, bet, atšķirībā no trīsslāņu dēļiem, ieklāšanas procesā tie noteikti jāpielīmē grīdas pamatnei. Divslāņu parkets ir laba alternatīva gabalparketam.
Priekšrocības
· Var izmantot apsildāmām grīdām.
· Laba noturība pret deformāciju, mitrumu un temperatūras izmaiņām.
· Piemērots dažādu grīdas ornamentu un mozaīku veidošanai.

Trūkums
Darbietilpīga ieklāšana.
Finierētā parketa plātnes
Tas ir trīkārtains segums, taču, atšķirībā no trīsslāņu parketa, tā struktūrā ir ne tikai dabīga koksne, bet arī koksnes pārstrādes produkti mitrumizturīgas HDF* vai MDF** kokšķiedras plātnes. Virsējā slānī ir 0,6 mm biezs koka finierējums. Saglabājot dabīgās koksnes īpašības, šim grīdas segumam raksturīga paaugstināta stabilitāte, laba nodilumizturība un salīdzinoši ilgs mūžs.
* HDF (High Density Fibreboard) – izcili blīva struktūra.
* * MDF (Middle Density Fibreboard) – vidēji blīva struktūra.
Priekšrocības
· Demokrātiska cena.
· Viegla ieklāšana.
· Viegla kopšana.
Trūkums
Nav iespējama atjaunošana slīpējot.
Bambusa parkets

Unikāls, ekoloģisks dabīgais grīdas segums. Parketa izejmateriālu iegūst, presējot apstrādātus bambusa stiebrus, kurus stiprina uz džutas vai lateksa pamatnes. Bambusa plātnes (3/5/7x 2 mm vai cita izmēra) var būt nostiprinātas gareniski vai šķērsām uz flīzēm (46 x 46cm), kā arī uz 200 cm platām lateksa vai džutas loksnēm.
Piedāvājumā arī bambusa parketa plāksnes ar rievām un gropēm, stiprināmas pēc Click sistēmas principa. Variējot seguma ieklāšanas virzienu, iespējams veidot neatkārtojamu seguma dizainu. Bambusa parkets var būt lakots, eļļots vai vaskots. Iespējams pasūtīt arī krāsotu un tonētu materiālu vai arī krāsot un tonēt to jau pēc ieklāšanas.

Priekšrocibas
· Viegli ieklājams.
· Vizuāli un fiziski silts materiāls.
· Kluss.
· Antistatisks.
· Antialerģisks.
Trūkumi
· Jutīgs pret straujām gaisa temperatūras izmaiņām un mitrumu.
· Īpaši jāsargā no smiltīm un putekļiem, traipi jālikvidē nekavējoties.
Dabīgā korķa parkets
Grīdas segumiem lielākoties izmanto 300 x 300 mm vai 300 x 600 mm lielas flīzes, kuru biezums un blīvums piemērojams atbilstoši telpas noslodzei. Korķim, tāpat kā koka parketam, nepieciešama aizsargājoša lakas vai eļļas kārta. Korķa masīvparketam viendabīgs materiāls ir visā flīzes biezumā, tas ir silts un ideāli piemērots grīdas segums guļamistabām. Korķis ir pietiekami mitrumizturīgs, tāpēc to var izmantot arī virtuves, ēdamistabas un pat vannasistabas grīdām.
Korķa masas flīzes virsmu klāj dabīgā korķa finierējums dažādos dizaina un krāsu risinājumos.
Dabīgais korķis mēdz būt arī saliekamu grīdas dēļu veidā. Dēļu pamatā ir 2 mm bieza korķa izolācijas kārta, viduskārtu veido mitrumizturīga HDF plātne, bet virsmu – 3 mm bieza dabīgā korķa kārta, kas pārklāta ar UV staru aizsardzības laku. Šāds segums ir viegli ieklājams.
Priekšrocības
· Vizuāli un fiziski silts materiāls.
· Elastīgs – nelieli iespiedumi var atkal izlīdzināties.
· Antistatisks.
· Antialerğisks, ieteicams bērnistabām.
· Viegli kopjams materiāls.

Trūkumi
· Jutīgs pret ielas netīrumiem, smiltīm.
· Mīksts, to var bojāt, piemēram, ar smailiem apavu papēžiem vai pārvietojot mēbeles.
· Nav atjaunojams slīpējot.
Raksts veidots sadarbībā ar arhitektūras un celtniecības centru Reaton.

http://www.abc.lv

Skatījumu skaits: 23522 | Pievienoja: tiaara | Reitings: 0.0/0 |
Komentāru kopskaits: 1
1  
Dear Madam or Sir,

We are pleased to introduce us as Jiangxi Songtao Bamboo Industry Co.,Ltd and get to know that you are presently on the market of Bamboo Flooring in Internet. And as a specialized manufacturer and exporter for this products in China . We sincerely hope to establish business relations with your esteemed corporation.

Here with please find our competitive offer as flowing products:
Style : Solid Bamboo Flooring, Carbonized ,Horizontal, Shine/matte;
Size: 960x125x 17mm , 960x96x15mm, 1000x125x 17mm ,
Packing: 20PCs in one Carton. 640 cartons in one 20' ft Total 1600m2
Payment Term: T/T 30% in advance, Balance against Original documents, or L/C at sight.
Shipment: Within 15 days after receiving the 30% prepayment or referring L/C.
Certificate:CE Certificate, Environmental Certificate.ISO9001:2001. European E1 Standard
If the products we offered above is some different from what you require actually. Kindly inform us in detail. We will be pleased to re-offer you as per your actual requirement asap.

Please note that the products pictures will be sent to you upon your request. And a small sample could be also send to you for your final checking if the price is finally acceptable. To know more about our company kindly visit our website www.zgzdb.com. Please kindly check and revert at your earlist.

Email: ellen.songtao@gmail.com ellen_songtao@yahoo.cn
Tel: 0086-795-4509299
Fax:0086-795-4509277

Looking forward to hearing from you
Best regards
Ellen


Vārds *:
Email *:
Kods *:
Copyright MyCorp © 2018